„Wystawa”

Categories:  [POLE SZTUKI], Warszawa

23 kwietnia – 20 czerwca 2010 | Wystawa prezentowana przez KW Institute for Contemporary Art, Berlin

Artyści: Adel Abdessemed, Ulla von Brandenburg, FORT, Cyprien Gaillard, Alicja Kwade, Sarah Ortmeyer, Paola Pivi, Albrecht Schäfer, Markus Schinwald, Thomas Zipp

Kurator: Susanne Pfeffer

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na otwarcie wystawy przygotowanej przez Kunst-Werke Institute for Contemporary Art, Berlin. Prezentacja dziesięciu dzieł, stworzonych przez międzynarodową grupę wybitnych artystów młodego i średniego pokolenia specjalnie dla siedziby tymczasowej Muzeum, mieszczącej się w dawnym sklepie meblowym, zatytułowana jest po prostu „Wystawa”. Zamysłem niemieckiej kuratorki sztuki Susanne Pfeffer jest przywrócenie pierwotnej funkcji witrynom sklepowym w siedzibie Muzeum. Dlatego też każdy z zaproszonych do współpracy artystów przygotował zupełnie nową realizację, odnoszącą się do motywu sklepowej wystawy i związanych z nią pragnień i fantazji. Prace artystów wypełniają olbrzymie witryny siedziby tymczasowej Muzeum, można je oglądać, tak jak wystawy sklepowe, przez całą dobę, nie można jednak się do nich zbliżyć, wejść do ich wnętrza. Widzów, tak jak przechodniów, oddziela od prezentowanych obiektów sklepowa szyba, oddzielająca strefę ulicznej, codziennej rzeczywistości od nieosiągalnej przestrzeni marzeń. W czasie trwania „Wystawy” wnętrza Muzeum pozostaną zamknięte.

„Wystawę” oglądać można 24 godziny na dobę

Wystawa Kunst-Werke Institute for Contemporary Art, Berlin w Muzeum SztukiNowoczesnej w Warszawie odbywa się w ramach projektu „The Promised City”, inicjatywy kulturalnej Warszawy i Berlina z kooperacjami w Bombaju i Bukareszcie: artyści, kuratorzy, twórcy kultury i naukowcy z Polski, Niemiec, Indii i Rumunii, zaprezentują w programie „The Promised City” wiele nowych, interdyscyplinarnych produkcji artystycznych, których wspólnym tematem jest refleksja na temat marzeń, iluzji i poszukiwania szczęścia w nowoczesnych metropoliach.

Więcej o projekcie na stronie www.promised-city.org

Organizatorami projektu są:
Goethe-Institut w Warszawie
Instytut Polski w Berlinie
Urząd m.st. Warszawy

Współfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.