E – MAIL ART „KAMIEŃ”.

Categories:  [POLE SZTUKI], FESTIWALE I PROJEKTY

Prace prosimy nadsyłać w terminie do 17 listopada 2009 roku na adres moksir@op.pl

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza twórców do udziału w projekcie E – mail art „Kamień ”. Oczekujemy na Państwa prace plastyczne odnoszące się do symboliki, mocy i piękna kamienia oraz wielośći znaczeń – najstarsze narzędzie, broń, pierwszy ołtarz, megalityczna budowla, głosiciel prawa, meteoryt, budulec, narzędzie kary
i męczeństwa, artystyczne tworzywo, cud natury, synonim ciężkiej pracy, trudności, twardości, nieruchomości. Nadesłane pocztą internetową prace zostaną zaprezentowane publiczności w trakcie multimedialnego pokazu w kinie naszego ośrodka w dniu 20 listopada 2009 roku o godz. 18.00. Zostaną również opublikowane na stronie internetowej www.projektkamien.bloger.pl wraz z relacją filmową i podsumowaniem projektu.
Naszym celem jest stworzenie możliwości nieskrępowanej artystycznej wypowiedzi oraz zgromadzenie cyfrowej kolekcji sztuki. Projekt nawiązuje do korzeni i tradycji Chełmka. Miejscowość od zarania trwa i rozwija się wokół wzgórza „Skała”. Wzgórze jest obecne w naszym krajobrazie i lokalnej świadomości, niczym „Góra św. Wictorii” w obrazach Cézanne’a. Wydobywany na jego zboczach dolomitowy kamień był od wieków budulcem decydującym o kolorycie Chełmka i okolic. Prosimy o przekazanie pocztą internetową wykonanej osobiście pracy w dowolnej technice plastycznej (tradycyjnej lub cyfrowej) zamienionej na plik jpg w rozdzielczości min. 300 dpi. o maksymalnym rozmiarze do 3MB.
Do pracy prosimy dołączyć kartę zgłoszenia zawierającą imię i nazwisko autora, miejscowość i kraj, tytuł pracy, wymiary, adres strony internetowej artysty i ewentualny krótki komentarz.

Serdecznie zapraszamy do udziału.
Kurator projektu
Waldemar Rudyk

Miejski Ośrodek Kultury Sportu
i Rekreacji w Chełmku
Pl. Kilińskiego 3
tel. 33 8461296
www.projektkamien.bloger.pl
www.moksir.chelmek.pl

2009-10-09 14:17:34

Tags: ,

Comments are closed.