Henryk Musiałowicz – Reminiscencje.

Categories:  [POLE SZTUKI], > koloaż, > malarstwo, > rysunek, Lublin

Henryk Musiałowicz – artysta 96 letni, malarz, twórca obiektów przestrzennych na pograniczu malarstwa i rzeźby. Na jego najbliższą wystawę indywidualną składają się nowe, nie pokazywane do tej pory prace – kolaże powstałe m.in. z fragmentów wcześniejszych prac i rysunków, będące podsumowaniem ostatnich, blisko 70 lat twórczości oraz rejestracje wideo kolaży – wielkich „zasłon-sztandarów”, które od dwóch lat tworzy w swojej letniej pracowni pod Pułtuskiem.
wystawa czynna od
2.06.2010 do 16.06.2010 – od wtorku do soboty, w godz. 15.00-19.00 – Lublin, Rybna 4


Henryk Musiałowicz jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w wielu krajach Europy i Ameryki oraz w Japonii, brał także udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest członkiem wielu międzynarodowych stowarzyszeń, w tym Europejskiego Stowarzyszenia Kultury (SEC), Accademia Tiberina w Rzymie, Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych (AIAP). Mieszka i pracuje w Warszawie i w Cieńszy koło Pułtuska.
Na jego najbliższą wystawę indywidualną złożą się nowe, nie pokazywane do tej pory prace – kolaże powstałe m.in. z fragmentów wcześniejszych prac i rysunków, będące podsumowaniem ostatnich, blisko 70 lat twórczości oraz rejestracje wideo kolaży – wielkich „zasłon-sztandarów”, które od dwóch lat tworzy w swojej letniej pracowni pod Pułtuskiem. Artysta, niemal rówieśnik XX wieku, od lat skupiony wokół relacji człowieka i cywilizacji wobec natury, spogląda w ten sposób w przeszłość by z niepokojem i nadzieją, szukać form przekonujących o nierozerwalności tej relacji. Kurator wystawy: Ernest Malik

źródło: Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych

Tags: ,

Comments are closed.