„Labirynt” – malarstwo – BEAta Pflanz, 17 września 2010r., Zamek Krzyżacki w Świeciu

Categories:  > malarstwo
BEAta Pflanz - "Maliny, truskawki, jednak..."

BEAta Pflanz - "Maliny i truskawki, jednak..."

ZAPROSZENIE

do Świeckiego Zamku Krzyżackiego

na wystawę malarstwa

„LABIRYNT” BEAty Pflanz

Wernisaż 17 września br.

o godz. 17.00

* * *

BEAtę Pflanz (artystkę Suchego Lasu) gościliśmy już w Świeciu, w dniach od 3 do 5 sierpnia br. w ramach projektu Warsztaty Kreatywności. Artystka stworzyła wówczas dla najmłodszych z Wyspy Skarbów przy OKSiR Świecie wyjątkową KRAINĘ SZTUKI. Otworzyła przed dziećmi nowe horyzonty postrzegania rzeczywistości, wydobyła z nich to, co w nich najlepsze – niczym nieograniczoną wyobraźnię, szczerość, spontaniczną radość.

BEAta Pflanz wzbogaciła również świat dorosłych. W przerwie pomiędzy warsztatami namówiła do namalowania swoich obrazów kierownika OKSiR-u, panie z księgowości i działu animacyjnego, wprowadzając wszystkich w świat dziecka. Ekipa OKSiR-u poddała się pozytywnej energii artystki, tworząc w skupieniu i z ogromnym zaangażowaniem prace na profesjonalnych płótnach malarskich, profesjonalnymi farbami.

Powstałe podczas prace wszystkich uczestników Warsztatów Kreatywności, również znajdą się na wystawie w Zamku Krzyżackim.

Niewielką wystawę prac BEAty Pflanz – cykl „Pieces of reality II” (2010) mieliśmy okazję oglądać już w Cafe Kultura (OKSiR Świecie) w dniach od 2 do 5 sierpnia br.

Autorska strona BEAty Pflanz: www.bea-art.eu

Tekst: Karina Dzieweczyńska, kurator wystawy

BEAta Pflanz, MALARSTWO – LABIRYNT

17-29 września 2010r., Zamek Krzyżacki w Świeciu

Wernisaż – 17 września (piątek) 2010r., godz. 17.00

LABIRYNT…

Czarno-białą szachownicę, długie korytarze, czy też sytuację bez wyjścia, nazywamy często labiryntem. Bywa nim też nasze życie, trwanie tu i teraz, splątane i pogmatwane.

Ja mój oswajam, usiłuję odnaleźć tę właściwą drogę, drogę „wyjścia”, przełożyć wszystko to, co po drodze mi się przytrafia, co czuję i co myślę, zanurzając pędzel w farbie. Potem walczę, a nieraz jest to niezwykle długi niemal krwawy bój. Aż do następnego dnia, kiedy zaczyna się wszystko od początku…

BEAta Pflanz, wrzesień 2010r.

Tags: , , , ,

Comments are closed.