MIĘĆMIERZANIE w portretach fotograficznych JANUSZA KOBYLIŃSKIEGO i w fotografii dawnej

Categories:  [POLE SZTUKI], > fotografia
Serdecznie zapraszamy na wystawę MIĘĆMIERZANIE na portretach JANUSZA KOBYLIŃSKIEGO i w fotografii dawnej, której wernisaż odbędzie się w sobotę 29 maja 2010 o godz. 16.00 w Galerii Letniej.

Zapraszamy również na finisaż wystawy w sobotę 26 czerwca 2010 o godz. 12., któremu towarzyszyć będzie promocja książki „Mięćmierzanie”.

Mięćmierz – dawna osada flisacka, dziś, dzięki swemu charakterowi, uznana za żywy skansen. Nikogo nie trzeba przekonywać co do piękna tego malowniczego, nadwiślańskiego zakątka, choć dla wielu pozostaje on jeszcze nieodkryty. Zarówno ci, jak i wszyscy, którzy w Mięćmierzu zdołali się już zakochać powinni odwiedzić naszą wystawę. Przyroda mięćmierska nie jest tu jednak bohaterem. Są nimi bowiem sami mieszkańcy widziani okiem artysty – fotografika – Janusza Kobylińskiego, jednocześnie ich sąsiada, a także przez pryzmat starych, archiwalnych fotografii.

Wystawa prezentowana w Galerii Letniej bez precedensu ukazuje zbiorowy portret mięćmierskiej społeczności. Społeczności, wśród której odnajdziemy osobowości z dziedziny sztuki i nauki:

Profesorowie:
Wiesław Juszczak – historyk sztuki
Waldemar Baraniecki – historyk sztuki
Malarze:
Jacek Sempoliński
Tomasz Tatarczyk (ś.p.)
Tadeusz Strzępek
Hanna Masojada
Architekci:
Maciej Włodarczyk
Fotograficy:
Tomasz Sikora
Inni artyści:
Bartłomiej i Kinga Pniewscy
Marian Gryta
Lekarz:
Barbara Bogdańska
Producent filmowy:
Seweryn Aszkenazy
Pisarka, dziennikarka:
Małgorzata Szejnert

źródło: Muzeum Nadwiślańskie

Tags: ,

Comments are closed.