Olbiński, Majewski, Pągowski, Horowitz i zwycięzcy konkursu!

Categories:  [POLE SZTUKI]

Wyjątkowa wystawa plakatów w wyjątkowym miejscu na wyjątkowy jubileusz!

Warszawa, 29 września 2010 – Prace Rafała Olbińskiego, Lecha Majewskiego, Andrzeja Pągowskiego i Ryszarda Horowitza można podziwiać wśród prac laureatów konkursu na plakat pt. „Ludzie pomagają ludziom już 75 lat”. Organizatorem wystawy i konkursu jest firma Polpharma SA. Nagrodzone i wyróżnione prace są dostępne dla zwiedzających już od dzisiaj do końca listopada na parterze budynku Spectra przy ulicy Bobrowieckiej 6, w Warszawie. Obok prac uczestników konkursu wystawione są prace znanych polskich artystów, którzy objęli honorowy patronat nad wydarzeniem.

Prof. Lech Majewski, członek jury, argumentując wybór nagrodzonych prac powiedział: – Zależało nam, by prace te były różnorodne, ciekawe i jednocześnie wyrażały wszystko to, z czym kojarzy się Polpharma: zdrowie, zaufanie, bezpieczeństwo, pomoc, ciężka i dobra praca(…). Pamiętajmy, że Polpharma jest firmą bardzo optymistyczną i tak powinna być postrzegana dzięki tym plakatom.
– Patroni honorowi podkreślali zgodnie wysoki poziom prac zakwalifikowanych na wystawę: – Najtrudniejsze w plakacie jest to, by rzecz poważną, czyli 75-lecie firmy, która zajmuje się produkcją leków i pomaganiem ludziom przekazać w dowcipny, nowatorski i zdrowy sposób. Jednocześnie nawiązując do historii i nowoczesności.
I to się tu udało – powiedział prof. Lech Majewski. Z kolei Przewodniczący jury Andrzej Pągowski zwrócił uwagę, że: – Wiele nadesłanych prac było szalenie nowatorskich, zarówno pod względem pomysłu jak i wykonania. Poziom nadesłanych prac przerósł nasze wszelkie oczekiwania. – Organizatorzy konkursu na plakat, doceniając talent i wysiłek uczestników, postanowili pokazać najlepsze prace szerszej publiczności.

Inauguracja wystawy miała miejsce podczas Jubileuszowej Gali z okazji 75-lecia Polpharmy, która odbyła się w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na uroczystość zaproszeni zostali zwycięzcy konkursu, patroni honorowi, przedstawiciele świata sztuki, świata nauki, medycyny i biznesu.

Wystawa przy ulicy Bobrowieckiej 6, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 – 19.00.

Comments are closed.