Pomada – już za chwilę

Categories:  FESTIWALE I PROJEKTY, Warszawa

Szanowne & Szanowni,

zostało już tylko kilka dni do rozpoczęcia kolejnej edycji queerowego festiwalu POMADA.
Mamy nadzieję, że dołączycie do nas od 29 września do 1 października w Warszawie. Każdego dnia przygotowaliśmy dla Was 3 wydarzenia
artystyczne.

W piątek (29.09) o godzinie 20:00 zaprosimy Was na otwarcie wystawy „Dziedzictwo” , które odbędzie się w sali im. Czesława Miłosza na szóstym piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Wystawa będzie miała formę wizualnego eseju, szkicu prezentującego alternatywną opowieść o polskim dziedzictwie artystycznym – tworzonym przez środowiska LGBTQ lub o nich/dla nich. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się między innymi Natalia LL, Katarzyna Kozyra, Monika Strzępka i Paweł Demirski, Liliana Piskorska, Olga Tokarczuk, Przemysław Branas, Karolina Breguła, Maciej Maciejowski czy Sędzia Główny. okażemy również prace Marii Konopnickiej, Piotra Własta, Jarosława Iwaszkiewicza bez kastrowania ich orientacji seksualnej.
Jeszcze tej samej nocy o godzinie 23:00 spotkamy się na imprezie, dzięki połączonym siłom GANC POMADA! i Brutażu. Romans techno i disco na dwóch scenach w klubie Pogłos (ul Burakowska 12). Gwiazdorskie niespodzianki muzyczne i mroczne zakamarki darkroomów!

W sobotę (30.09) o godzinie 15:00 wrócimy do „Dziedzictwa”, by wspólnie z Aleksandrą Jakubczak i Dominiką Biernat ożywiać archiwum zgromadzone na wystawie. Spotkanie z muzyką Karola Szymanowskiego zafunduje nam duet artystyczno-romantyczny (Dwóch)głos (Michał Pepol i Bartek Wąsik). Utwory kompozytora wypełnią Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego Królikarnia (ul. Puławska 113a) podczas koncertu o godzinie 18:00 Szymanowski & The Boyfriends. Późną nocą, o godzinie 23:00 spotkamy się w Domu Funkcjonalnym (ul. Jakubowska 16), by wspólnie z zaproszonymi artystami przyjrzeć się związkom sztuki i porno. Na dwóch piętrach budynku zobaczymy prace Karola Radziszewskiego, Soni Milch, Michała Borczucha i Małgi Kubiak. Całemu wydarzeniu będzie patronował Krzysztof Jung i jego osobliwa kolekcja kaset wideo.

Nie zwalniamy w niedzielę (01.10). Zaczniemy od drugiego podejścia do prac artystycznych zgromadzonych na wystawie „Dziedzictwo”. Tym razem potencjałowi performatywnemu queerowego archiwum będą przyglądać się Robert Wasiewicz, Maria Magdalena Kozłowska, Ryszard Rysia Czubak i Rafał Pierzyński. Ich performans zobaczymy w PKiN o godzinie 15:00. Wraz z artystą wizualnym Carlosem Mottą przeniesiemy się do Zachęty Narodowej galerii Sztuki (pl. Małachowskiego 3), gdzie o godzinie 18:00 pokażemy jego dwa filmy – po raz pierwszy w Polsce! Finałowe wydarzenie siódmej edycji POMADY przygotuje dla nas Mateusz Szymanówka w Komunie // Warszawa (ul. Lubelska 30/32). O godzinie 20:30 zaprosi nas na koncert tańca, podczas którego artyści zaprezentują queerowe prace z przeszłości i przyszłości. Wśród zaproszonych między innymi Paweł Sakowicz, Marta Ziółek, Ania Nowak, Tucké Royale czy Dusty Whistles.

Queerujcie z nami Warszawę! Zapraszamy na POMADĘ! [program]

Na wydarzenia Szymanowski & The Boyfriends oraz na Make Queer Fututre Again: koncert tańca obowiązują wcześniejsze zapisy. Ze względu na bezpieczeństwo liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia prosimy wysyłać na: zapisypomada@gmail.com

Pozdrawiamy,
POMADA

Tags: ,

Comments are closed.