Sharon Lockhart – MILENA, MILENA w CSW ZUJ

Categories:  [POLE SZTUKI], Warszawa

::Sharon Lockhart
MILENA, MILENA

Wystawa potrwa do 18 sierpnia 2013
Kurator: Adam Budak
Koordynacja: Michał Matuszewski
Galeria 1

Pierwsza w Polsce wystawa jednej z najwybitniejszych amerykańskich artystek, Sharon Lockhart otworzy się już 17 maja w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Monograficznej ekspozycji towarzyszyć będzie pokaz filmów Lockhart w ramach Planete+ Doc Film Festival.
[…]
„Milena, Milena” to pierwsza od ponad 10 lat przekrojowa prezentacja filmowych i fotograficznych prac Sharon Lockhart, pokazująca ewolucję konceptualnej myśli artystki na przestrzeni 20 lat. Twórczość Lockhart sytuuje się w tradycji filmu strukturalnego. Jej prace to minimalistyczne warholowskie obrazy o zredukowanej akcji, gdzie głównym bohaterem jest czas, jak w „Double Tide” (2009), medytacyjnym portrecie pracującej kobiety, która łowi małże na nadbrzeżu Oceanu Atlantyckiego.

Sharon Lockhart (ur. 1964, Norwood, Massachusetts) – amerykańska artystka i autorka filmów. Studiowała w Art Center College of Design w Pasadenie i w San Francisco Art Institute. Mieszka i pracuje w Los Angeles. Jej prace pokazywane były na wielu wystawach w Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii m.in. w Museum of Modern Art w Nowym Yorku, Museum of Modern Art w San Fransisco, Los Angeles Country Museum of Art, Israel Museum w Jerozolimie, Whitney Museum of American Art w Nowym Jorku, Museum of Contemporary Art w Chicago, Kunsthalle w Zurychu. Stypendystka Fundacji Guggenheima, Fundacji Rockefellera i wielu innych. Jej filmy „NO”, „Theatro Amazonas” i „Pine Flat” były pokazywane na Berlinale. Jest profesorem na Uniwersytecie Kalifornijskim, Roski School of Fine Arts.

źródło: CSW ZUJ

Comments are closed.