WARSZTATY KREATYWNOŚCI „Ekspresja z Lutyńskim”, 28 czerwca – 6 lipca 2010, Świecie

Categories:  [EDUKACJA I POPULARYZACJA], [POLE SZTUKI], FESTIWALE I PROJEKTY

Pod koniec czerwca br. na tydzień do Świecia przybędzie z Krakowa Piotr Lutyński wraz z dziesięcioosobową ekipą artystów: muzyków i plastyków. Grupa artystów przyjedzie wyjątkowym, optymistycznie „zakręconym” autobusem zwanym „ART BUS KR 736EJ”, który w świecie sztuki zapisał się już jako „Wóz Drzymały, kino objazdowe, tabor cygański, psychodeliczny autobus beatników z Kenem Keseyem na czele – czyli po prostu alternatywny sposób życia i myślenia o sztuce i kulturze” (Magda Ujma).

W oparciu o artystyczny autobus krakowska ekipa w dniach: 28 czerwca – 6 lipca 2010r. przeprowadzi dla mieszkańców Świecia interdyscyplinarne warsztaty rozwijania kreatywności i wyzwalania ekspresji, zainicjuje wspólne koncerty, happeningi oraz zapewni wiele innych niecodziennych wydarzeń kulturalnych.

Lipsk, fot. dzięki uprzejmości artysty Piotra Lutyńskiego

Lipsk, fot. dzięki uprzejmości artysty Piotra Lutyńskiego

Pod profesjonalną opieką artystów uczestnicy warsztatów przygotują w różnych miejscach Świecia dla mieszkańców miasta koncerty, będące swoistymi zjawiskami muzycznymi. Finałowy koncert na Dużym Rynku, będący zwieńczeniem całego projektu, zaplanowany jest na 4 lipca br.

W ramach podsumowania warsztatów wydana zostanie również publikacja dydaktyczna (w formie katalogu) – bogato ilustrowana zdjęciami z przebiegu realizacji projektu. Zaś z materiałów nagranych podczas warsztatów i koncertów przygotowany zostanie film video, którego pierwsza projekcja zaplanowana została na 10 września 2010r. (podczas uroczystego podsumowania całości projektu).

AUTOR I KURATOR PROJEKTU: Karina Dzieweczyńska

ORGANIZATOR: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu

Projekt Warsztaty Kreatywności „Ekspresja z Lutyńskim” dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego „Edukacja Kulturalna”

Szczegóły na stronie: www.warsztatykreatywnosci.oksir.com.pl

logo - projekt Kamila Knapp

logo projektu - Kamila Knapp


Tags: , , , , , ,

Comments are closed.