Wystartował projekt Jan Matejko. Przyłącz się!

Categories:  > malarstwo

Największe historyczne dzieło Jana Matejki Joanna d`Arc wymaga pilnej i kosztownej renowacji. Serwis Allegro oraz Muzeum Narodowe w Poznaniu zapraszają wszystkich, którym nie są obce losy bezcennego dziedzictwa narodowego, do wsparcia odnowy tego wybitnego dzieła.

Dzieło powstało w 1886 roku i jest największym obrazem namalowanym przez Matejkę (wbrew powszechnej opinii, iż największa jest Panorama Racławicka Bitwa Pod Grunwaldem). Znajduje się obecnie w Galerii Rogalińskiej, której to odnową zajmuje się Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Obraz ten, z racji upływającego czasu, niezwłocznie wymaga kosztownej renowacji. Aby zakończyła się ona sukcesem, potrzebujemy łącznie 330 000 zł!

Allegro, będąc partnerem tego niesamowitego przedsięwzięcia wystawia na swoich stronach 100 specjalnych aukcji. Na tyle też części został podzielony obraz, dlatego też Zwycięzca licytacji wspiera odnowę jednego, unikalnego fragmentu dzieła Matejki. W ten sposób staje się posiadaczem certyfikatu poświadczającego udział w projekcie „Joanny d`Arc” (oprócz „złotej setki”, podczas całej edycji, będzie można wesprzeć renowację na ponad 500 aukcjach).

W związku z faktem, że pełna społeczna mobilizacja może uczynić cuda i zakładając, że są historie które należy napisać od nowa, bylibyśmy wdzięczni za pomoc w dotarciu do czytelników Państwa strony. Każdy gest dla dobra tego społecznego przedsięwzięcia jest na wagę złota, stąd też kierujemy pytanie – czy byłaby możliwość zamieszczenia u Państwa krótkiej notatki o projekcie, bądź w formie wpisu na stronie, bądź wątku na forum (jeśli istnieje)?

Strona projektu: http://matejko.allegro.pl/

Aukcje: http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=14644959

Tags: , , , , , ,

Comments are closed.