Bliscy w hołdzie artyście – wernisaż prac Filipa Dziubka.

Categories:  > malarstwo, > performance, Warszawa

„Nie mam jednak wątpliwości, co do tego, że sztuka
może wyrażać to, czego nie da się zawrzeć w słowach.”

W Cafe Spokojna w Warszawie 3 października o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż prac młodego artysty Filipa Dziubka. Tego dnia zaprezentowane zostaną obrazy, obiekty przestrzenne, dyplomowa praca wideo „Pojedynek” i filmowy montaż z performance „Absolutely”.

Filip Dziubek był studentem Wydziału Grafiki Warszawskiej ASP. Zmarł tragicznie 22 grudnia 2008 r. Pozostawił prace, które poruszają i dają do myślenia. Jego dzieła świadczą o wyjątkowej miłości do sztuki, której oddał wszystko. W swojej twórczości artysta powtarzał kluczowe pytanie czym jest Życie, czym Człowiek, czym Miłość.

Podczas wystawy zobaczymy 20 obrazów, 35 szkiców, dyplomową pracę wideo „Pojedynek” i filmowy montaż z performance „Absolutely”. Prace prezentowane będą w trzech grupach tematyczne: „obrazy abstrakcyjno-figuralne”, „portrety i sceny”, „prace wideo”. Celem wernisażu jest postawieniem pytania, co mogą znaczyć dzieła Filipa, dlaczego są namalowane, czemu w swojej pracy dyplomowej „Pojedynek” Filip zagrał „pokonanego” przez Akademię.

Wystawa potrwa od 4 do 14 października w Cafe Spokojna w Warszawie przy ul. Spokojnej 15. Godziny otwarcia od 10:00 do 18:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Więcej informacji o artyście i wernisażu na: www.filipdziubek.art.pl/wystawa

Kontakt:
Olena Włoch: e-mail olena.w@bcmfd.pl
Tel. (48 22) 403 50 91; 0501 155 348

Tags: , ,

Comments are closed.